Jak wybrać dobre łóżko drewniane?

Mebel ten jest najważniejszym elementem sypialni, jego zakup powinien być przemyślany, w końcu spokojny i dobry sen jest podstawą. Ogromną popularnością ze względu na trwałość i estetykę cieszą się łóżka drewniane. Co więcej, szeroki wybór pod względem wybarwienia drewna, wymiarów oraz oryginalnego, a jednocześnie klasycznego designu, sprawia, że tego typu meble świetnie prezentują się w różnorodnych koncepcjach aranżacyjnych. Jak dobrać dobre łóżko drewniane? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule!

Rozmiar łóżka — na co zwrócić uwagę?

Odpowiednio dopasowane wymiary materaca a co za tym idzie powierzchni do spania, mają ogromne znaczenie w przypadku komfortu snu. Obecnie dostępne są rozmaite rozmiary, które możesz śmiało dostosować do przestrzeni w swojej sypialni czy też młodzieżowym pokoju.

Standardowo dla jednej osoby wybiera się rozmiary 80 cm x 200 cm, 90 cm x 200 cm oraz 100 cm x 200 cm. Niekiedy, jeśli mamy do dyspozycji większą ilość miejsca to dobrą opcją dla jednej osoby będzie łóżko drewniane 120 cm x 200 cm, niemniej jednak musimy pamiętać, że jest ono już większą propozycją, które niekoniecznie sprawdzi się w niewielkich sypialniach czy też pokojach.

Pary powinny wybierać większe łóżka tzw. małżeńskie, które mają m.in. 140 cm x 200 cm. Oczywiście dostępne są również inne warianty m.in. 160 cm x 200 cm, 180 cm x 200 cm czy też 200 cm x 200 cm. Przy czym pamiętaj, że podane wymiary dotyczą materaca, samo łóżko drewniane może być większe o kilkanaście lub kilkadziesiąt centymetrów. Dlatego też, jeśli masz “wyliczoną” przestrzeń i szukasz meble o konkretnej maksymalnej np. szerokości, to koniecznie sprawdzaj wymiary całkowite.

Kolejną ważną kwestią, podczas dobierania dobrego drewnianego łóżko jest jego wysokość. Za optymalną przyjmuje się 40 – 50 cm (wraz z materacem), przekłada się to na komfort podczas siadania i wstawania oraz wentylację materaca.

Łóżko drewniane — niezawodna trwałość

Drewno jest niezwykle solidnym materiał, które pasuje do wielu elementów. Łóżka tego typu możesz śmiało zestawić z innymi drewnianymi meblami oraz dodatkami – metalowymi, szklanymi, ceramicznymi i wieloma innymi. Poza tym piękna struktura i możliwość wybarwienia drewna pozwala na idealne dopasowanie do własnego stylu. Warto również zwrócić uwagę na nogi tego typu mebli, ponieważ mogą mieć one bardzo różne, ciekawe kształty.

Łóżko drewniane może mieć delikatny, jasny odcień, które idealnie współgra z pastelowymi dodatkami. Oczywiście znajdziesz również ciemniejsze wersje, a także nowoczesne modele w bieli. Co więcej, drewno jest na tyle dobrym i “plastycznym” materiał, że poszczególne modele tego typu mebli charakteryzują się interesującymi ornamentami. Dzięki czemu na pewno znajdziesz zarówno ozdobne propozycje, jak i minimalistyczne – wybór należy do Ciebie!

Jak zwiększyć funkcjonalność łóżka drewnianego?

Jest ona szczególnie ważna w mniejszych pomieszczeniach, gdzie ogranicza nas metraż. Dobrym sposobem na zwiększenie funkcjonalności drewnianych łóżek są wszelkiego rodzaju pojemniki i szuflady na pościel. Pozwoli to na lepsze wygospodarowanie przestrzeni. A jeśli lubisz czytać lub oglądać filmy, to modele z większym zagłówkiem będą idealną opcją. Poza tym, że jest to wygodne rozwiązanie, to pełni również funkcję estetyczną i dobrze zabezpiecza ścianę.

Dobre łóżko drewniane = komfortowy sen

Oczywiście poza samym meblem warto postawić na dobrej jakości materac oraz najistotniejszy parametr, jakim jest twardość — powinna być ona dopasowana do m.in. budowy i masy ciała danej osoby. Jest to istotne ze względu na właściwe podparcie kręgosłupa. Warto też zwrócić uwagę na stelaż — najlepiej sprawdzają się modele z drewno, ponieważ są odpowiednio wyprofilowane i trwałe. Co więcej, zwiększają prawidłową wentylację materaca od spodu. W większości przypadków dołączone są do zakupionego mebla.

Jeśli szukasz ciekawych, dobrych drewnianych mebli do swojego domu bądź mieszkania, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą — znajdziesz u nas wiele propozycji w różnych stylach.


Meble drewniane w wyjątkowej cenie

Sprawdź