Jakie dobrać krzesła do salonu czy kuchni

Już od wielu lat w architekturze dominuje trend łączenia salonu z kuchnią. Jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie miejsca oraz bezproblemowy dostęp do zasobów i sprzętu, na przykład podczas rodzinnych spotkań. Powszechnie w przestrzeni pomiędzy zabudowaniami kuchennymi a strefą wypoczynku ustawia się stół z krzesłami, co spełnia rolę funkcjonalnej jadalni dla całej rodziny. Jednak wbrew pozorom dobranie zestawu, który najlepiej sprawdzi się w naszym domu wcale nie jest takie proste. Na co więc zwrócić uwagę wybierając tego typu meble?

Krzesła dla całej rodziny

Przede wszystkim najważniejszy będzie materiał użyty do wykonania zestawu, a w tym przypadku najlepiej jest polegać na litym drewnie. Zamawiając krzesła warto zdecydować się na zakup jednego, dwóch, a nawet trzech więcej, co w razie potrzeby zapewni miejsce do siedzenia dla wizytujących nasz dom osób. Oczywiście bardzo ważne są też kwestie techniczne i rozwiązania konstrukcyjne. Ważne jest to, aby meble te były wygodne, dlatego kluczowy będzie rozmiar siedziska oraz nachylenie oparcia. Można pokusić się o modele tapicerowane, jednak w tym przypadku musimy mieć świadomość, że po upływie kilku lat tkanina może nie prezentować się już tak elegancko jak na początku. Z tego powodu praktycznym i chętnie stosowanym rozwiązaniem są drewniane modele klasyczne, bez tapicerki, na których można położyć miękkie poduszki.

Ponadczasowy zestaw z litego drewna – naturalnie najpiękniejszy!

Drewno to surowiec od stuleci wykorzystywany w produkcji mebli, dlatego mimo wszechobecnego na rynku wyposażenia z różnego typu płyt i tworzyw, warto zainwestować w krzesła, a także stół właśnie z tego materiału. Salon, kuchnia i jadalnia zdecydowanie zyskają z takim ponadczasowym kompletem, jednak należy pamiętać o tym, aby wybrać zestaw pasujący do wielkości pomieszczenia – taki, który nie będzie przytłaczał swoimi gabarytami. Solidne, ale charakteryzujące się lekką konstrukcją krzesła drewniane Natur-Drew będą w tym przypadku idealne!


Meble drewniane w wyjątkowej cenie

Sprawdź