Czy meble z drewna są zdrowe ?

Drewno to surowiec, który towarzyszy człowiekowi od tysiącleci. Jest bardzo łatwo poddającym się kształtowaniu materiałem, co sprawia, że świetnie sprawdza się między innymi w meblarstwie. Wykonane z drewna meble, choć droższe od tych produkowanych masowo z tworzyw sztucznych, płyt pilśniowych, HDF czy MDF, charakteryzują się trwałością i ponadczasowością, a ich zakup to po prostu świetna inwestycja. Warto więc świadomie podjąć decyzję i zamówić komodę, biurko lub regały wykonane z sosny, buku czy dębu, które będą znakomicie służyły nam i kolejnym pokoleniom.

Naturalne i ekologiczne

Stylowa komoda, przestronna szafa, solidny stół do jadalni czy też wygodne łóżko, to podstawowe elementy wyposażenia, które muszą znaleźć się w każdym domu. Decydując się na zakup możemy obecnie wybierać spośród propozycji wykonanych z najróżniejszych materiałów, jednak w sklepach dostępne od ręki znajdziemy przede wszystkim sprzęty produkowane z tworzyw sztucznych i płyt drewnopochodnych pokrytych laminatami – przez kilka ostatnich dekad właśnie takie wyposażenie cieszyło się największą popularnością. Tanie i dostępne w szerokiej gamie kolorów szafy, komody i witryny nie są jednak tak trwałe i przyjazne dla środowiska, jak meble wykonane z litego drewna. W czasach, kiedy ekologię odmieniamy właściwie przez wszystkie przypadki, warto zainwestować w solidne wyposażenie z naturalnego surowca, które w razie potrzeby będzie można odnowić zamiast wyrzucać. Takie podejście to również korzyści dla nas samych, ponieważ wprowadzenie do pomieszczeń elementów z surowców naturalnych ma wiele zalet. Jednymi z najczęściej wymienianych atutów z pewnością są antystatyczność, co doceniają przede wszystkim wrażliwi na kurz alergicy, przyjemny dotyk oraz zapach.

Inwestycja na lata

Choć dostępne na rynku elementy wyposażenia z pokrytych laminatami płyt pilśniowych, MDF, HDF i innych kuszą różnorodnością, ich zakup może okazać się nietrafiony i lekkomyślny. Nie są to bowiem meble tak trwałe i przyjazne dla otoczenia jak te z litego drewna – sosny, dębu, buku czy brzozy. Stojąc przed koniecznością zaopatrzenia się w nowe sprzęty warto więc zainwestować w produkty, które przez długie lata będą nam towarzyszyły w codziennym życiu.


Meble drewniane w wyjątkowej cenie

Sprawdź