Stół do jadalni – jak dobrać wymiary do liczby osób

Okrągłe, kwadratowe, prostokątne. Na rynku obecnie dostępnych jest wiele typów stołów do jadalni, co sprawia, że wybranie tego najodpowiedniejszego w wielu przypadkach wcale nie jest takie proste. Oferowane modele często zachwycają wymyślnymi dekoracjami, wykończeniem czy też nietypową kolorystyką, jednak podejmując decyzję warto przede wszystkim pomyśleć o funkcjonalności kupowanego wyposażenia. Jest to bowiem mebel, który nie tylko musi pasować swoim charakterem do wystroju wnętrza, ale również mieć optymalne wymiary.

Dlaczego?

Ponieważ tylko w ten sposób przy stole w jadalni zmieszczą się na co dzień wszyscy członkowie rodziny, a wspólne spędzanie czasu nie będzie naznaczone brakiem wygody spowodowanym niedostateczną ilością miejsca.

Wybór stołu do jadalni – jak wyliczyć przestrzeń dla każdej osoby?

Zasadniczo na jedną osobę powinno przyjmować się około 50 cm szerokości i 40 cm głębokości stołu, a optymalna wysokość mebla powinna wynosić około 75 centymetrów. Wybierając wyposażenie warto wziąć pod uwagę to, aby blat nie był ani zbyt długi, ani zbyt szeroki, a jego wymiary zapewniały odpowiednią przestrzeń dla na co dzień przebywających w domu osób. Dodatkowo, należy doliczyć też dwa lub trzy miejsca dla ewentualnych gości. Dzięki takiemu matematycznemu podejściu unikniemy zakupu zbyt dużego mebla, który ze względu na swoje gabaryty będzie po prostu niepotrzebnie zajmował przestrzeń i najprawdopodobniej zaburzał proporcje całego pomieszczenia.

Gdzie zamówić elegancki i funkcjonalny stół do jadalni?

Decydując się na tę inwestycję warto dokładnie przeanalizować nie tylko kwestię estetyki, ale również funkcjonalności oraz dopasowania do potrzeb. Tym samym warto postawić na mebel najwyższej jakości z litego drewna, od sprawdzonego producenta – na przykład z kolekcji proponowanej przez Natur-Drew. Ponadczasowe wzornictwo, solidne wykonanie i pierwszej klasy surowce to pewność, że zakupione wyposażenie do jadalni przez wiele lat będzie pięknie się prezentowało i towarzyszyło nam podczas wszystkich rodzinnych spotkań.


Meble drewniane w wyjątkowej cenie

Sprawdź