Jaki kolor mebli wybrać do sypialni

Urządzając własne mieszkanie możemy obecnie wybierać spośród elementów wyposażenia produkowanych z najróżniejszych materiałów. Ta różnorodność z jednej strony jest oczywiście atutem, jednak dla wielu osób oznacza spore wyzwanie decyzyjne. Bardzo często problem sprawia nie tylko surowiec użyty do produkcji, ale też kwestia koloru mebli do sypialni. Dlaczego? Ponieważ to od harmonijnego dopasowania kolorystyki bardzo często zależy to, czy cała zaplanowana aranżacja będzie przyjemna w odbiorze i zachęcająca do codziennego odpoczynku.

Meble do sypialni – jasne czy ciemne?

Wybierając ramę łóżka, komodę, szafę czy konsolę warto najpierw przyjrzeć się pomieszczeniu, w którym poszczególne elementy się znajdą i ocenić jego możliwości aranżacyjne. Należy bowiem pamiętać o tym, że meble w ciemnych kolorach mają tendencję do optycznego pomniejszania przestrzeni. Tym samym czerń i ciemny brąz, choć zachwycają szlachetną elegancją, najprawdopodobniej spowodują wrażenie przytłoczenia, jeżeli na kilku metrach upchniemy dużą szafę, komodę i toaletkę. Dlatego właśnie w małych sypialniach, a te obecnie są najczęściej spotykane w projektach architektonicznych współczesnych obiektów mieszkalnych, o wiele lepiej sprawdzą się meble w jasnych odcieniach lub w kolorze naturalnego drewna. Nic dziwnego, że są one obecnie bardzo popularne i chętnie zamawiane przez Klientów.

Jakie meble najlepiej sprawdzą się w sypialni?

Mimo tego, że na rynku obecnie mamy bardzo duży wybór masowo produkowanego wyposażenia z różnego typu płyt i tworzyw, w przypadku mebli do sypialni zawsze dobrze sprawdzała się klasyka i to się właściwie nie zmieniło. Wykonana z litego drewna rama łóżka, szafa na ubrania, regał czy komoda w naturalnym kolorze lub pomalowane na biało, przez lata będą świetnie spełniały swoje zadanie. Ponadczasowe i pasujące do właściwie każdej aranżacji sprawią, że nawet bardzo mała sypialnia stanie się naszym ulubionym pomieszczeniem i nawet, jeżeli po jakimś czasie zdecydujemy się na zmianę aranżacji, to posiadane wyposażenie z powodzeniem wpasuje się w nowy wystrój. Warto więc zdecydować się na taką inwestycję.


Meble drewniane w wyjątkowej cenie

Sprawdź