Meble drewniane hit czy kit?

Elementy wyposażenia odlewane z tworzyw sztucznych, budowane z laminowanych płyt MDF czy pilśniowych lub konstruowane z komponentów stalowych i szkła to warianty najczęściej kojarzące się z nowoczesnym wystrojem wnętrz. W tym zestawieniu brakuje jednak surowca, który przez wielu projektantów niesłusznie klasyfikowany był i często nadal jest jako anachroniczny i niepasujący do współczesnych potrzeb użytkowników. Drewno – bo to o nim mowa – to jednak materiał ponadczasowy, trwały i solidny, a jednocześnie podatny na obróbkę, dlatego tak naprawdę najlepiej sprawdza się w meblarstwie. Dlatego właśnie tak dobrze pasuje zarówno do wnętrz urządzonych w stylu sielskim, retro oraz boho, jak i do tych minimalistycznych, glamour czy modern classic.

Wybór mebli do domu – ulec modzie czy kierować się rozsądkiem?

Choć dostępne od ręki propozycje wyposażenia z tworzyw czy płyt laminowanych kuszą niekiedy formami, kolorystyką czy też niską ceną, to jednak decydując się na zakup mebli do domu bardziej opłaca się zainwestować w drewniane szafy, stoły, kredensy i komody. Będziemy mieć bowiem pewność, że w nasze ręce trafią meble ponadczasowe, solidne, trwałe oraz funkcjonalne, które będą doskonale sprawdzały się w swojej roli przez długie lata. Oczywiście nie musimy się też obawiać tego, że wybrane produkty okażą się być staroświeckie czy niedopasowane do współczesnych oczekiwań. Wzornictwo użytkowe w tym zakresie nie pozostało w tyle i wśród propozycji renomowanych producentów z łatwością znaleźć można zarówno trwałe, solidne i ponadczasowe meble drewniane wyróżniające się minimalistyczną bryłą, jak i te o klasycznych, ale nadal lekkich i praktycznych formach.

Dlaczego warto wybrać drewniane elementy wyposażenia do domu?

Ponadczasowe, solidne i trwałe - właśnie takie są komody, szafy, stoły, ławy i inne elementy wyposażenia produkowane z drewna. Nie dziwi więc fakt, że mimo zmieniających się trendów w aranżacjach wnętrz niezmiennie należą do tych najczęściej wybieranych. W przeciwieństwie do tych z tworzyw sztucznych i płyt laminowanych pięknie się starzeją i nie tracą z biegiem czasu swoich walorów wizualnych. Ich zakup jest więc doskonałą inwestycją.


Meble drewniane w wyjątkowej cenie

Sprawdź