Drewno i metal - jak je połączyć w wystroju domu

Wydawać by się mogło, że połączenie tak skrajnie różnych materiałów jak drewno i metal nie jest dobrym pomysłem, jednak nic bardziej mylnego! Te dwa surowce świetnie się ze sobą komponują, a uzyskane w efekcie takiego połączenia kontrasty przyciągają uwagę i są często wykorzystywane w aranżacjach wnętrz. Jest to rozwiązanie, po które chętnie sięgają przede wszystkim miłośnicy stylu nowoczesnego, minimalistycznego oraz industrialnego, jakkolwiek jego uniwersalność sprawia, że sprawdzi się świetnie w każdym wystroju domu.

Drewno i metal w domu – mniej znaczy więcej

Tym, co zawsze najlepiej sprawdza się w aranżacjach wnętrz z pewnością są umiar oraz spójność koncepcji. Nie inaczej kwestia ta wygląda w przypadku wprowadzania do wystroju domu elementów drewnianych oraz metalowych. Urządzając wnętrza musimy pamiętać o tym, żeby były one funkcjonalne i przyjemne w odbiorze, dlatego warto starannie przemyśleć każdy zakup i spojrzeć na salon, sypialnię czy kuchnię całościowo. Wtedy bowiem może okazać się, że ten piękny stolik kawowy z metalu i drewna, który w sklepie całkowicie skradł nasze serce, kompletnie nie sprawdzi się w naszym mieszkaniu. Bardzo możliwe też, że przyuważona w galerii minimalistyczna szafka lub dekoracja z tych samych materiałów będą przysłowiową wisienką na torcie w aranżacji domu.

Wystrój domu – dlaczego warto postawić na kontrasty?

Wykorzystanie różnego typu surowców w wystroju domu to świetny pomysł, ponieważ pozwala na tworzenie efektownych warstw i sprawia, że każde urządzone w ten sposób pomieszczenie wydaje się być bardziej przestrzenne. W przypadku drewna i metalu mamy do czynienia z dużym kontrastem kolorów i faktur, do tego dochodzi jeszcze kwestia połączenia materiału uważanego za ciepły z zimnym. Z powodzeniem takie zestawienie stosowane jest w projektach schodów wewnętrznych czy też eleganckich, nowoczesnych mebli, na przykład szaf, stołów lub krzeseł. Najważniejsze jest to, aby całą koncepcję dobrze zaplanować i uzupełnić o wprowadzające przytulną atmosferę tekstylia oraz rośliny. Wtedy efekt z pewnością będzie spektakularny.


Meble drewniane w wyjątkowej cenie

Sprawdź